NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Galicja Deli. Królestwo swojskich wędlin i domowych obiadów

Galicja Deli. Królestwo swojskich wędlin i domowych obiadów

20.12.2014, godz. 18:35
Galicja Deli
foto:

W Nowym Jorku pozostało już niewiele sklepów, w których możemy zaopatrzyć się w wędliny i kiełbasy własnego wyrobu. Ale na szczęście jest Galicja Deli! W znajdującym się w samym sercu dolnego Brooklynu sklepie  zawsze możemy kupić pachnące, świeżutkie szynki czy kiełbasy, niemalże prosto z wędzarni.

– Wiem jak Polacy lubią dobrą swojską kiełbasę i domową szynkę – mówi pan Krzysztof Michalski, który wraz z żoną Beatą, są właścicielami Galicji, sklepu z polskimi produktami na Boro Park. – Wykorzystuję tylko najwyższej jakości mięso, sam je doprawiam według tradycyjnych receptur. Moje wyroby są zawsze świeże, a co najważniejsze smakują tutejszej Polonii. Ale nie tylko, bo mam klientów i to spoza Brooklynu. Często odwiedzają mnie polscy klienci, którzy mieszkają na Greenpoincie i to tylko po to, by kupić moje wędliny – dodaje właściciel.

Pan Krzysztof i pani Beata pochodzą z podkarpackiego Jasła. W USA mieszkają od ponad 20 lat. W Polsce byli właścicielami trzech bardzo dobrze prosperujących sklepów. Mimo wszystko jednak, kiedy pojawiła się okazja by wyjechać za ocean, zrobili to i - jak sami mówią - nie żałują.

Dużym powodzeniem wśród klientów Galicja Deli cieszą się wyroby garmażeryjne: kotlety schabowe, pierogi, gołąbki czy kapuśniak – wszystko przygotowywane przez panią Beatę domowym sposobem. Asortyment Galicji jest bardzo bogaty. Sklep oferuje wszystkie polskie produkty, które znamy i cenimy jak również nowości, które dopiero pojawiły się w Polsce.

– Często robimy promocje na różne produkty, znacznie obniżając ceny, co niewątpliwie przyciąga uwagę stałych i nowych klientów – mówi właściciel. Pan Michalski wie, że czasy nie są łatwe, dlatego stara się być jak najbliżej swoich klientów. Oprócz wyrobów spożywczych w Galicji dostępne są karty telefoniczne, kosmetyki, telewizja polska oraz możliwość wysyłki paczek do Polski i skorzystania z usługi UPS co jest znacznym ułatwieniem dla Polonii. – Kilkanaście lat temu, wielu naszych klientów musiało jechać na Greenpoint, by wysłać paczkę. W tej chwili wszystko mamy tutaj, na miejscu – mówi pani Beata.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy Święta Dziękczynienia sklep przyjmuje zamówienia na wszelkiego rodzaju potrawy.

Kluczem do sukcesu Galicji Deli są również sprawdzeni pracownicy, którzy zawsze są uśmiechnięci, pomocni i profesjonalni. Nie bez powodu zatem wielu polskich jak i amerykańskich mieszkańców Brooklynu, docenia starania właścicieli i personelu i od wielu, wielu lat robią zakupy w Galicji. Świeże produkty, własny wyrób wędlin i obficie zaopatrzone półki są gwarancją udanego biznesu oraz zadowolenia klientów!Galicja Deli

58-10 New Utrecht Ave.,

Brooklyn, NY 11219

Tel: 718-436-2830

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: