NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Eddie’s Plumbing Supplies: Rury, kształtki i kraniki

Eddie’s Plumbing Supplies: Rury, kształtki i kraniki

11.08.2013, godz. 00:00
Eddie’s Plumbing Supplies
Sklep Eddie’s Plumbing Supplies usytuowany jest na Greenpoincie przy 249 Nassau Ave i działa już blisko 34 lata foto: SE w USA

To nie tylko najdłużej działający sklep z częściami hydraulicznymi w okolicy, ale w ogóle jeden z najstarszych sklepów na całym Greenpoincie. 
W Eddie’s Plumbing Supplies usytuowanym przy 249 Nassau Ave. nie tylko kupimy wszystkie części potrzebne do remontu łazienki, ale także otrzymamy fachową poradę jak podłączyć instalację lub samodzielnie wykonać niezbędną domową naprawę.

 

Rury, kształtki i kraniki
To nie tylko najdłużej działający sklep z częściami hydraulicznymi w okolicy, ale w ogóle jeden z najstarszych sklepów na całym Greenpoincie.
W Eddie’s Plumbing Supplies usytuowanym przy 249 Nassau Ave. nie tylko kupimy wszystkie części potrzebne do remontu łazienki, ale także otrzymamy fachową poradę jak podłączyć instalację lub samodzielnie wykonać niezbędną domową naprawę.
– Ceny usług hydraulicznych w Nowym Jorku są na tyle drogie, że wiele osób próbuje wszelkie remonty wykonać samodzielnie – wyjaśnia Andrzej Sikorski, właściciel sklepu. – Znaczna cześć naszej pracy polega na doradzaniu klientom jakie rozwiązanie będzie dla nich najlepsze. Oczywiście wieloletnie doświadczenie w branży jest tutaj bardzo pomocne.
Eddie’s Plumbing Supplies to biznes rodzinny. Pan Andrzej przejął sklep kilkanaście lat temu od swojego ojca Edwarda, który otworzył go w grudniu 1979 roku. Jak łatwo więc policzyć biznes istnieje nieprzerwanie już blisko 34 lat. A takich miejsc na Greenpoincie jest bardzo mało.
– Ojciec był hydraulikiem z Polski, który przy okazji wykonywania swojej pracy postanowił otworzyć sklep z częściami – wspomina pan Andrzej. – Od dziecka podpatrywałem go w trakcie pracy i wszystkiego nauczyłem się samodzielnie. To była naturalna kolej rzeczy, że kiedy kilkanaście lat temu ojciec przeszedł na emeryturę, to przejąłem cały biznes.
Jak zauważa właściciel, przez lata sklep zmieniał się zarówno pod względem wyglądu jak i oferowanego asortymentu.
– Na początku było to małe miejsce z niewielkim wyborem towarów, głównie małe, miedziane akcesoria – opowiada pan Andrzej. – Z roku na rok sklep się rozrastał powierzchniowo i towarów przybywało. Obecnie mamy kilka tysięcy różnego rodzaju produktów, takich jak między innymi; krany, złączki, kształtki, rury, rureczki, piece czy też wanny. Każdy znajdzie tu większość rzeczy potrzebnych do remontu czy też instalacji hydrauliki.
Pan Andrzej dostrzega również, że sklep odwiedzają inni klienci niż 30 lat wcześniej.
– Przez wiele lat większość naszych klientów stanowili Polacy, i to zarówno osoby prywatne mieszkające w okolicy jak i polonijni kontraktorzy – wyjaśnia. – W tej chwili coraz częściej zagadają do nas osiedlający się na Greenpoincie młodzi Amerykanie. To specyficzny klient, gdyż wielu z nich używa części hydraulicznych do montażu szaf czy też ściennych półek. Taka moda, która z hydrauliką nie ma za wiele wspólnego. Oczywiście naszą ofertę musimy dopasowywać również do nich.
Utrzymanie się na rynku przez ponad trzy dekady to z pewnością duże wyzwanie dla każdego rodzaju biznesu. Jak Eddie’s Plumbing Supplies udała się ta trudna sztuka?
– Na pewno trzeba mieć duży asortyment i oferować to, czego klienci naprawdę potrzebują – twierdzi właściciel. – Opieramy się na stałych klientach, którzy wiedzą, że u nas oprócz towaru dostana również fachową poradę. Zarówno ja jak i dwaj pozostali pracownicy są w sklepie od wielu lat i potrafią doradzić każdemu.
tekst i zdjęcia Marcin Żurawicz
W ramce:
Eddie’s Plumbing Supplies
249 Nassau Ave
Brooklyn, NY 11222
tel. 718-383-0578
godziny otwarcia: 7-6
Podpisy pod zdjęciami:
Sklep Eddie’s Plumbing Supplies usytuowany jest na Greenpoincie przy 249 Nassau Ave i działa już blisko 34 lata
Andrzej Sikorski przejął sklep od ojca Edwarda kilkanaście lat temu.

– Ceny usług hydraulicznych w Nowym Jorku są na tyle drogie, że wiele osób próbuje wszelkie remonty wykonać samodzielnie – wyjaśnia Andrzej Sikorski, właściciel sklepu. – Znaczna cześć naszej pracy polega na doradzaniu klientom jakie rozwiązanie będzie dla nich najlepsze. Oczywiście wieloletnie doświadczenie w branży jest tutaj bardzo pomocne.Eddie’s Plumbing Supplies to biznes rodzinny. Pan Andrzej przejął sklep kilkanaście lat temu od swojego ojca Edwarda, który otworzył go w grudniu 1979 roku. Jak łatwo więc policzyć biznes istnieje nieprzerwanie już blisko 34 lat. A takich miejsc na Greenpoincie jest bardzo mało. – Ojciec był hydraulikiem z Polski, który przy okazji wykonywania swojej pracy postanowił otworzyć sklep z częściami – wspomina pan Andrzej. – Od dziecka podpatrywałem go w trakcie pracy i wszystkiego nauczyłem się samodzielnie. To była naturalna kolej rzeczy, że kiedy kilkanaście lat temu ojciec przeszedł na emeryturę, to przejąłem cały biznes.Jak zauważa właściciel, przez lata sklep zmieniał się zarówno pod względem wyglądu jak i oferowanego asortymentu. – Na początku było to małe miejsce z niewielkim wyborem towarów, głównie małe, miedziane akcesoria – opowiada pan Andrzej. – Z roku na rok sklep się rozrastał powierzchniowo i towarów przybywało. Obecnie mamy kilka tysięcy różnego rodzaju produktów, takich jak między innymi; krany, złączki, kształtki, rury, rureczki, piece czy też wanny. Każdy znajdzie tu większość rzeczy potrzebnych do remontu czy też instalacji hydrauliki. Pan Andrzej dostrzega również, że sklep odwiedzają inni klienci niż 30 lat wcześniej.– Przez wiele lat większość naszych klientów stanowili Polacy, i to zarówno osoby prywatne mieszkające w okolicy jak i polonijni kontraktorzy – wyjaśnia. – W tej chwili coraz częściej zagadają do nas osiedlający się na Greenpoincie młodzi Amerykanie. To specyficzny klient, gdyż wielu z nich używa części hydraulicznych do montażu szaf czy też ściennych półek. Taka moda, która z hydrauliką nie ma za wiele wspólnego. Oczywiście naszą ofertę musimy dopasowywać również do nich.Utrzymanie się na rynku przez ponad trzy dekady to z pewnością duże wyzwanie dla każdego rodzaju biznesu. Jak Eddie’s Plumbing Supplies udała się ta trudna sztuka?– Na pewno trzeba mieć duży asortyment i oferować to, czego klienci naprawdę potrzebują – twierdzi właściciel. – Opieramy się na stałych klientach, którzy wiedzą, że u nas oprócz towaru dostana również fachową poradę. Zarówno ja jak i dwaj pozostali pracownicy są w sklepie od wielu lat i potrafią doradzić każdemu.

 

Eddie’s Plumbing Supplies
249 Nassau Ave
Brooklyn, NY 11222
tel. 718-383-0578
godziny otwarcia: 7-6

Eddie’s Plumbing Supplies249 Nassau AveBrooklyn, NY 11222tel. 718-383-0578godziny otwarcia: 7-6

 

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: