NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie DOBRE, BO POLSKIE. Problem z podatkami? To nie problem - AJ i wszystko załatwione

DOBRE, BO POLSKIE. Problem z podatkami? To nie problem - AJ i wszystko załatwione

14.06.2013, godz. 20:15
AJ
foto:

Agencja AJ Service INC działa od 1985 roku. – Założeniem naszej firmy było pomaganie rodakom w sprawach podatkowych i finansowych, takich jak księgowość czy prowadzenie firm. W późniejszym okresie, wprowadziliśmy typowe usługi agencyjne: tłumaczenia, pomoc w urzędach, usługi notarialne itp. – mówi nam jej szefowa pani Anna Sypniewski-Kowalewski. Jest duszą tej agencji od ponad 28 lat. – Przychodzi do nas już trzecie pokolenie rodaków. Każdą sprawę traktuję indywidualnie oraz każdemu klientowi poświęcam dużo czasu, aby jak najlepiej poprowadzić jego sprawę – zapewnia pani Ania. I rzeczywiście można się tam poczuć prawie jak w rodzinie.

– Pomagamy naszym rodakom w otwieraniu i zamykaniu firmy: LLC, Corp C, Corp S. Prowadzimy księgowość, payroll, sales tax. Przygotowujemy do kontroli urzędu podatkowego, Worker’s Comp audit. Obecnie biuro jest w trakcie przygotowań do obsługi klientów związanej z reformą medyczną powszechnie znaną jako Obamacare. Wchodzi ona w życie 1 stycznia 2014 roku i obejmuje tak osoby prywatne, jak i biznesy – mówi pani Anna.

Pracownicy agencji przejdą specjalne szkolenia w zakresie nowego prawa, aby pomóc rodakom uniknąć wysokich kar podatkowych za nieprzystosowanie się do wymogów prawa.

– Naszym celem jest pomoc Polonii w wypełnieniu koniecznych aplikacji i skoordynowanie ich z rozliczeniem podatkowym. Aplikacje będzie można składać już od października 2013 roku – mówi właścicielka biura.

Agencja cały czas dokładnie śledzi również postępy w przyjęciu nowej ustawy emigracyjnej. Tak by pomóc naszym rodakom spełniać wszystkie wymogi kwalifikacyjne, gdy tylko przepisy wejdą w życie.

Jednak jednym z głównych obszarów działania agencji ciągle są podatki.

– W tym roku zauważyliśmy wzrost nieprawidłowo wykonanych rozliczeń podatkowych. Klienci trafiają do nas z niepoprawnie wykonanymi rozliczeniami przygotowanymi przez osoby nieuprawnione i niepodpisujące się na rozliczeniu. Są to często osoby rozliczające jedno zeznanie sezonowo, wpisujące wydatki, których podatnik nie deklarował, aby uzyskać jak największy zwrot. Często prowadzi to do kontroli przez urząd podatkowy IRS. Konieczne są wówczas poprawki, aby wyjść z opresji – mówi Anna Sypniewski-Kowalewski.

W prowadzeniu biznesu pomaga jej Wiesława Jamroz, CPA (certyfikowany publiczny księgowy), która specjalizuje się w rachunkowości i doradztwie podatkowym dla polonijnych firm i osób prywatnych. Przygotowuje raporty i doradza w sprawach finansowych.

W agencji pracuje również Kasia Powaza, która jest notariuszem i zajmuje się tłumaczeniami, pomocą w urzędach oraz szkoli się z Obamacare.

Pani Anna planuje również otworzyć nowe biuro... na Florydzie i w Michigan. Będą tam pracować jej siostry, zajmujące się rozliczeniami podatkowymi od wielu lat.


AJ SERVICES INC
1728 PUTNAM AVE
RIDGEWOOD NY 11385
718-389-3176
917-868-3815

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: