NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Dobre, bo polskie. Po bajgla i kawę

Dobre, bo polskie. Po bajgla i kawę

27.07.2013, godz. 18:03
Dobre, bo polskie. Cafe bagel
foto:

Na kawiarnianej mapie Greenpointu powstało kolejne nowoczesne i przytulne miejsce. W „K Bagel Cafe” przy 142 Nassau Ave. napijemy się nie tylko smakowitej kawy, ale zjemy również pyszne bajge, a nawet  polskie zapiekanki i kanapki.

Istniejący od niespełna 3 tygodni lokal zdążył już pozyskać stałych klientów, którzy zaglądają tutaj codziennie w drodze do pracy.
Polak czy Amerykanin, dobrą kawę lubi przecież każdy, a sztuka jej parzenia nie jest znowu taka łatwa – uśmiecha się pani Iwona Kulma, która lokal prowadzi wraz z córką Moniką. Klienci chwalą naszą kawę i do nas wracają. A to jest chyba najważniejsze – dodaje.
Pani Iwona posiada doświadczenie gastronomiczne gdyż przed laty tuż po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych pracowała w restauracjach na Manhattanie. Później jednak wraz z mężem przez 15 lat prowadziła znany sklep hydrauliczny. Właścicielki zgodnie przyznają, że od początku chciały otworzyć swoje miejsce właśnie na Greenpoincie.

Mieszkałam i pracowałam w polskiej dzielnicy przez wiele lat, więc czuję się tutaj bardzo dobrze, znam doskonale okolice, a także gusta mieszkańców – wyjaśnia pani Iwona. Poza tym nie ukrywam, że chciałyśmy być wśród Polaków – dodaje.

Greenpoint to polskie miejsce, ale ciągle się zmienia i rozwija – zauważa pani Monika. Dzięki temu od samego początku odwiedzają nas nie tylko Polacy, ale również młodzi Amerykanie z których wielu przeprowadziło się z pobliskiego Williamsburga – dodaje właścicielka.
Przed otwarciem lokal przeszedł gruntowny remont, który przeprowadził mąż pani Iwony samodzielnie wykonując większość sklepowych mebli. Utrzymane w jasnych kolorach wnętrze, subtelne oświetlenie i duża, szklana witryna sprawiają, że do środka chce się wstąpić, choćby na symboliczną „małą czarną”. Jednak lokal oferuje znacznie więcej specjałów, które można zamówić na wynos lub też skosztować na miejscu. Oprócz wspomnianych bejgli, które dostępne są w kilkunastu rodzajach, w „K Bagel Cafe” skosztujemy również smakowitych sałatek, a także ciastek, takich jak danishe, muffiny, czy też croissanty.

Do naszej oferty wprowadzamy w tej chwili zapiekanki i typowo polskie kanapki – podkreśla pani Iwona. A z czasem będziemy serwować również zupy. Chcemy, aby Polacy czuli się u nas jak w domu.

W lokalu, zgodnie z nazwą, króluje oczywiście kawa, w szczególności ta przyrządzana na bazie espresso, między innymi cappucino, latte i macchiatto. Czyli to wszystko co Amerykanie lubią najbardziej – zauważa pani Iwona. Oprócz kawy z innych napojów oferujemy także mrożoną herbatę, smoothies i wyciskane soki – dodaje. Jesteśmy w sercu Greenpointu i chcielibyśmy żeby klienci odwiedzali nas zarówno ze względu na smaczna kawę, jak i atmosferę naszego miejsca – podkreśla pani Monika. I wierzymy, że z czasem tak się stanie.

tekst i zdjęcia Marcin Żurawicz

Adres:
„K Bagel Cafe”
142 Nassau Ave.
Tel. 718.389.0009
Godz. otwarcia: 6-6 (poniedziałek – piątek), 8-6 (sobota – niedziela)

zdjęcia
1. Lokal mieści się przy ruchliwej 142 Nassau Ave. tuż przy skrzyżowaniu z McGuinness Blvd.
2. „K Bagel Cafe” to miejsce prowadzone przez dwie Polki: Iwonę Kulmę i jej córkę Monikę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: