NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie DOBRE BO POLSKIE. Europejski styl w każdym domu

DOBRE BO POLSKIE. Europejski styl w każdym domu

19.05.2013, godz. 16:26
Sławek Kulesza
foto:

W dzisiejszych czasach można sprzedawać towary przez internet w całych Stanach, a na Greenpoincie posiadać jedynie niewielki salon sprzedaży. Tak jak czynią to właściciele sklepu internetowego Mój Dom K&M Housewares & Appliances usytuowanego przy 151 A Nassau Ave.

– Urządzenia gospodarstwa domowego sprzedaję od wielu lat – zdradza nam Sławek Kulesza, który wcześniej zdobywał doświadczenie jako pracownik sklepu AGD na Manhattan Ave, a od roku wraz z kuzynem Wojtkiem Mierzejewskim prowadzi już własny biznes. – Trochę bałem się tego pierwszego roku na swoim, ale jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, gdyż wszystko rozwija się tak jak powinno – dodaje z uśmiechem.

Klientów zaglądających do sklepu po raz pierwszy nie powinny zwieść jego niewielkie rozmiary. W rzeczywistości na miejscu można obejrzeć jedynie ułamek oferowanych na sprzedaż produktów. Prawdziwy handel odbywa się w internecie.

– Obecnie liczba różnego rodzaju produktów, które sprzedaję dzięki sklepom internetowym, głównie na Amazonie, zbliża się do tysiąca – tłumaczy Sławek. – Wiadomo, że ze względu na niewielką przestrzeń nie możemy wszystkiego wystawić w salonie, ale nie jest to również konieczne. Internet to wymóg czasu. Dzięki niemu sprzedaję przemysłowe odkurzacze czy klimatyzatory w całych Stanach, a nawet w innych krajach i praktycznie nie ruszam się zza biurka.

Sklep K&M powinny odwiedzić wszystkie osoby ceniące sobie wygląd i funkcjonalność kuchennych akcesoriów. Większość oferty stanowią produkty uznanych i renomowanych europejskich marek, takich jak: Krups, Miele, Bialetti, Rowenta, DeLonghi, czy też Black & Decker.

Europejskie urządzenia są lepsze, bardziej trwałe i co nie bez znaczenia mają ciekawszy design i po prostu lepiej wyglądają w kuchni – wyjaśnia właściciel. – Niektóre są może trochę droższe niż amerykańskie odpowiedniki, ale właśnie ze względu na powyższe cechy sprzedają się bardzo dobrze.

W sklepie osiągalne są praktycznie wszystkie urządzenia, które na co dzień lub od święta potrzebne są w kuchni, a także w całym domu. Znajdziemy tutaj między innymi czajniki, tostery, opiekacze, kuchenki mikrofalowe, maszyny do robienia kawy, maszyny do cięcia chleba i wędlin, sokowirówki, żelazka, odkurzacze i wiele innych.

– Ceny, które mam, są najniższe z możliwych – zapewnia Sławek. – Sprzedaż internetowa z reguły jest tańsza od tradycyjnej. U mnie dodatkowo procentuje wieloletnia znajomość rynku i kontakty. Towary otrzymuje prosto od producenta, a w związku z tym, że jestem dealerem wielu marek, mogę oferować je po atrakcyjnych cenach, tak jak na przykład produkty firmy Krups, czy też znane ze swojej niezawodności odkurzacze firmy Miele.

Jak zauważa właściciel wiele produktów sprzedaje się sezonowo. Tak jak chociażby klimatyzatory.

– W zeszłym roku sprzedałem ponad 200 klimatyzatorów takich marek jak General Electric, Friedrich czy też LG – zdradza właściciel. Liczę więc, że tegoroczne lato będzie ciepłe i sprzedaż będzie podobna.

Klientami w sklepie są zarówno Polacy jak i Amerykanie. Jak zauważa właściciel obie nację różnią się co do zakupowych preferencji.

– Amerykanie kupują syfony do robienia wody sodowej tzw. Home Soda Maker, które są absolutnym hitem, a nie kupują na przykład maszyn do mielenia mięsa często nabywanych przez Polaków – zauważa Sławek. – My w każdym razie staramy się mieć wszystkie towary, aby zaspokoić wszelkie możliwe gusta.

Choć „Mój Dom” większość sprzedaży generuje w internecie, to jego właściciel bardzo sobie ceni bezpośrednią rozmowę z klientem i chętnych na zakupy zaprasza osobiście do swojego sklepu na Greenpoincie.

– W internecie z pewnością wszystkiego sprawdzić nie można – podkreśla właściciel. – Wiele osób potrzebuje przed zakupem porady i doświadczony sprzedawca jest tutaj niezastąpiony. Poza tym wielu ludzi zna mnie jeszcze z poprzedniego sklepu, dlatego wiedzą, że jeśli przyjdą do Mojego Domu, to zostaną należycie obsłużeni i otrzymają niezawodny produkt. O klienta trzeba dbać. Tego w internecie również. Dzwonienie i pisanie emaili zajmuje wiele czasu, ale w tym biznesie jest niezbędne, gdyż tak buduje się lojalność klientów i markę własnego sklepu. System ten sprawdza się, o czym świadczy chociażby fakt, że od początku istnienia sklepu na Amazonie, nie otrzymał on żadnej negatywnej opinii.

Wszystkie sprzedawane w Moim Domu produkty objęte są 30-dniową gwarancją. W tym okresie można je zwrócić lub wymienić na inne. Oprócz tego każde urządzenie posiada również gwarancje producenta.


tekst i zdjęcia Marcin Żurawicz


1. Sklep Mój Dom K&M Housewares & Appliances usytuowany jest przy 151 A Nassau Ave.

2. Sławek Kulesza zaprasza do odwiedzenia jego sklepu.


Adres:

Mój Dom K&M Housewares & Appliances

151 A Nassau Ave.

Tel: (718) – 349-1500


Godz. otwarcia:

pon. - piąt. 10-7.30

sobota i niedziela 10-5


Promocja:
W trakcie długiego weekendu od 24 maja do 27 czerwca sklep będzie oferował zniżki na wybrane produkty: klimatyzatory (-10%), syfony do wody sodowej (-15%), odkurzacze (-15%)


Jak kupić produkty sklepu „Mój Dom” w internecie?
W wyszukiwarce Amazon w sekcji Home & Kitchen należy wpisać pełną nazwę sklepu „K&M Housewares & Appliances”

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: