NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Dobre bo polskie. Czas na rower

Dobre bo polskie. Czas na rower

17.03.2013, godz. 19:27
Greenpoint Bikes
foto:

Chociaż poruszanie się rowerem po Greenpoincie ciągle stanowi domenę Amerykanów, to nie brakuje jednak Polaków ceniących sobie ten środek lokomocji. Ci, którzy chcą zadbać o swój stary rower przed wiosennym sezonem, albo kupić zupełnie nowy, powinni udać się do miejsca o wszystko mówiącej nazwie Greenpoint Bikes.

Miejsce będące połączeniem warsztatu i sklepu rowerowego usytuowane jest przy 1078 Manhattan Ave, tuż przy skrzyżowaniu Eagle St. i chociaż nie jest to centrum polskiej dzielnicy, rowerzyści nie mają problemu, aby tam trafić. – To bardzo dobra lokalizacja – wyjaśnia Adam Sośnicki, który rowerowy interes założył wspólnie z żoną Violettą we wrześniu 2010 roku. – Jesteśmy tuż przy zjeździe z mostu Pułaskiego i przy wytyczonej drodze dla rowerów. W sezonie, który się właśnie rozpoczyna, odwiedza nas naprawdę wiele osób – dodaje.

Nic dziwnego. Doskonały serwis, fachowa obsługa i atrakcyjne ceny sprawiają, że choć Greenpoint Bikes istnieje niespełna 3 lata, doskonale znany jest miłośnikom dwóch kółek, i to nie tylko tym mieszkającym na Greenpoincie. – Wyszukujemy używane i niesprawne rowery w różnych miejscach, a później nasi mechanicy doprowadzają je do normalnego stanu – wyjaśnia Adam. – Wyszykowane przez nas rowery są jak nowe i cieszą się naprawdę dużym wzięciem. Na wszystkie udzielamy gwarancji i w razie czego serwisujemy – dodaje.

Adam mówi, że kolarstwo i rowery stanowią jego prawdziwą pasję, którą przywiózł jeszcze z Polski. O otworzeniu swojego warsztatu myślał kilka lat, a od kiedy miejsce powstało, nie szczędzi czasu i wysiłku, aby klienci wychodzili, a raczej wyjeżdżali ze sklepu zadowoleni. Dbają o to zresztą nie tylko sami właściciele, lecz również i doświadczony personel. W obszernym, doskonale zorganizowanym warsztacie pracuje obecnie 5 osób, dla których najmniejszy rowerowy mechanizm nie stanowi żadnej tajemnicy.

– To miejsce jest dla wszystkich rowerzystów – uśmiecha się Adam. Zarówno dla tych, którzy chcą dokonać jakichś napraw czy przeróbek, jak i dla tych poszukujących zupełnie nowych jednośladów. W ofercie oprócz zwyczajnych rowerów miejskich mamy także kolarzówki, rowery górskie oraz popularne BMX-y. Na miejscu sprzedajemy również części zamienne do wielu różnych modeli, nawet tych sprzed kilkudziesięciu lat. Składamy także rowery na zamówienie – dodaje.

W części wystawowej sklepu można podziwiać rowery obecnie oferowane na sprzedaż. Wszystkie, zarówno nowe, jak i używane, osiągalne są w bardzo przystępnych cenach (w większości od 100 dol. do 300 dol.). – Nawet te najtańsze rowery są w doskonałym stanie, w pełni sprawne i świetnie się sprzedają – zapewnia właściciel. – Nie wszyscy bowiem chcą mieć droższe modele, które często padają łupem złodziei – dodaje.

O tym, że jazda na rowerze jest zdrowym i przyjemnym sposobem przemieszczania się, nie trzeba nikogo przekonywać. – Mogę tylko zachęcić wszystkich do większej aktywności fizycznej, aby dla własnego zdrowia i samopoczucia przesiedli się z samochodu na rower – mówi Adam. – A Polaków, którzy myślą o naprawie czy kupnie swojego jednośladu, zapraszam do odwiedzenia Greenpoint Bikes.

Marcin Żurawicz

Greenpoint Bikes
1078 Manhattan Ave.
Brooklyn, NY 1222
Tel. 718 – 389 – 3818


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: