NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie DOBRE BO POLSKIE. Czar ślubnej sukni

DOBRE BO POLSKIE. Czar ślubnej sukni

27.04.2013, godz. 18:48
Janina Kamiński, Salon sukien ślubnych
foto:

To jedyne takie miejsce w polskiej dzielnicy. Salon sukien ślubnych Bridal Boutique usytuowany przy 576 Manhattan Ave. na Greenpoincie obchodził właśnie 8. rocznicę powstania.

– Całe życie pracowałam w handlu i choć nie miało to nic wspólnego ze ślubami, to zawsze interesowałam się tą branżą – opowiada o początkach swojego biznesu Janina Kamiński, właścicielka Bridal Boutique. – Otwierając to miejsce chciałam przede wszystkim w swojej pracy mieć do czynienia z ludźmi szczęśliwymi i radosnymi, a takie osoby zazwyczaj odwiedzają salony sukien ślubnych.

Salon Bridal Boutique oferuje wszystko to, co jest niezbędne do ubioru państwa młodych. Panie mogą wybierać spośród ponad 100 fasonów sukni, których ceny wahają się w przedziale $600-$2000. Na miejscu można również zamówić lub wypożyczyć smoking i frak dla pana młodego, a także suknie dla druhen, obuwie i wiele różnych dodatków, takich jak welony, czy też akcesoria do włosów.

– Jeśli chodzi o suknie ślubne, to po latach eksperymentów ograniczyłam się do dwóch wiodących marek na rynku, czyli firm Maggie Sottero i Mori Lee – mówi właścicielka. – Oferują one wysoką jakość sukien po bardzo atrakcyjnych cenach i w dużym wyborze. Przy czym u mnie te same suknie są niekiedy nawet 3 razy tańsze w porównaniu do salonów na Manhattanie. Co bardzo ważne, mamy również bardzo dobrą krawcową, która wykonuje poprawki krawieckie po bardzo przystępnych cenach. Dodatkowo na życzenie klienta jesteśmy w stanie polecić również firmy i osoby, które zajmują się profesjonalną obsługą imprez ślubnych i przygotowaniami do nich, czyli między innymi: fotografów, wideo-operatorów, fryzjerów, kosmetyczki, dekoratorów wnętrz, Dj’ów i zespoły. Można u nas również zamówić ślubne zaproszenia – dodaje.

Salon pani Janiny jest jednak miejscem, które swoim klientkom oferuje znacznie więcej niż sprzedaż samych ślubnych ubiorów i akcesoriów ze ślubem związanych.

– To nie jest zwykły sklep, a ja nie jestem jedynie sprzedawcą, gdyż prawie każda klientka na początku szuka również u mnie porady i wsparcia – wyjaśnia pani Janina. – Często dziewczyny nie wiedzą po prostu, w czym będą wyglądać najlepiej, w tym, jakby nie było, jednym z najważniejszych dni swojego życia. Dlatego też patrząc na sylwetkę, kolor cery i kilka innych szczegółów, staram się każdej klientce doradzić jaka suknia i jakie dodatki będą dla niej najbardziej odpowiednie. Nie ukrywam, że kiedy klientki są zadowolone, ja również mam ogromną satysfakcję ze swojej pracy – dodaje.

Ci, którzy odwiedzą salon Bridal Boutique mogą być również pewni, że zostaną obsłużeni z należytą starannością i uwagą. – Ślub to duże przeżycie emocjonalne i każdy prowadzący tego rodzaju biznes musi sobie zdawać z tego sprawę – wyjaśnia pani Janina. – Większość pań lubi kupować suknie w małych salonach, takich właśnie jak Bridal Boutique, gdyż wiedzą, że zostanie im wtedy poświęcona większa ilość czasu i więcej uwagi. U mnie każda klientka ma nielimitowany czas i nielimitowaną ilość sukni, jakie może przymierzyć. Nie wszędzie tak jest, gdyż wiele salonów ma różnego rodzaju ograniczenia. Na przykład niektóre miejsca zabraniają robienia zdjęć, co jest o tyle niezrozumiałe, że przecież łatwiej podjąć decyzję zakupu jak można siebie zobaczyć na zdjęciach. W Bridal Boutique takich niespodzianek nie ma i każdy może spędzić tutaj tyle czasu ile potrzebuje – podkreśla pani Janina.

Zważywszy na powyższe, nic dziwnego, że do Bridal Boutique dzwonią i przyjeżdżają klienci z całej metropolii, a nawet i z innych stanów.
– Najwięcej osób trafia do mnie z plecenia, gdyż jest to najlepsza forma reklamy w tej branży – tłumaczy właścicielka. – Trochę jestem zaskoczona, że Polaków nie jest aż tak wielu, gdyż to jednak z myślą o nich otworzyłam swój salon właśnie na Greenpoincie. Mam jednak świadomość, że w ciągu kilku ostatnich lat wielu rodaków wyjechało ze Stanów. Zapraszam jednak do mojego salonu tych wszystkich, którzy zostali i w najbliższym czasie planują ślub i wesele.


tekst i zdjęcia Marcin Żurawicz


Na zdjęciach

Salon Bridal Boutique mieści się przy 576 Manhattan Ave na Greenpoincie.
Janina Kamiński, właścicielka salonu, zaprasza wszystkie przyszłe panny młode.


Jaka są modne suknie w tym roku?
W tym roku moda ślubna nieco się zmieniła. Więcej projektuje się sukien z zakrytymi ramionami, lub wręcz z bolerkami. Dotychczas dominowały suknie z odkrytymi ramionami, co nie znaczy, że teraz przestały być zupełnie modne. Powiedziałbym raczej, że panie które zawsze chciały zakryć ramiona teraz mogą to zrobić i być na czasie z najnowszą modą. Szalenie modne są suknie z koronki, bardziej dopasowane do ciała, lub w kształcie litery A. Moda na suknie dla druhen też uległa przemianie. Więcej jest sukien krótkich, dominują suknie z szyfonu, a nie jak dotychczas z satyny.

Janina Kamiński, właścicielka salonu sukien ślubnych Bridal Boutique
Bridal Boutique
576 Manhattan Ave
Brooklyn, NY 11222
Tel. 718 – 389 – 0889

e-mail: info@bridalboutique-ny.com
website: www.bridalboutique-ny.com


Salon czynny:
wtorek – piątek: 12-7
sobota: 11-5
niedziela: 12-4
poniedziałek tylko po wcześniejszym umówieniu się

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: