NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Dobre, bo polskie. Coliseum Ocean Resort, czyli Polskie wakacje w amerykańskim stylu

Dobre, bo polskie. Coliseum Ocean Resort, czyli Polskie wakacje w amerykańskim stylu

22.06.2013, godz. 19:09
 Coliseum Ocean Resort, czyli   Polskie wakacje w amerykańskim stylu
foto:

Na naszym wybrzeżu w końcu zagościło słońce i piękna pogoda. To świetny moment na znaleźć chwilę wytchnienia. Biura podróży bombardują nas zaproszeniami do „ciepłych krajów” i egzotycznych miejsc. Ale tam daleko i często drogo. Coliseum Ocean Resort jest alternatywą dla wszystkich, którzy chcą odpocząć nie wydając przy tym tysięcy dolarów i nie marnując czasu w samolocie. Hotel Coliseum Ocean Resort położony jest przy popularnej już od 1900 roku plaży, w Wildwood Crest w New Jersey, blisko boardwalka i kasyn w Atlantic City. Nieopodal znajdują się restauracje, parki rozrywki, parki wodne, a co piątek na plaży można podziwiać pokaz fajerwerków. Właścicielami hotelu jest małżeństwo Anthony i Eva Polizze, którzy poznali się 10 lat temu.

– Pracowałam w hotelu u Anthonego – mówi Eva. – Już od pierwszego dnia wspólnej pracy wiedzieliśmy, że będziemy razem. Trzy miesiące później wzięliśmy ślub, a w tym roku będziemy świętować naszą 10. rocznicę. Mamy dwoje dzieci: 4,5-letnią Olivię oraz półtoraroczną Claudię – opowiada.

Na początku ich partnerem w biznesie była rodzina Anthonego, ale od paru lat prowadzą go już sami. – Zawsze bardzo miło wspominamy nasze początki – mówi Eva. – Pierwszego dnia, gdy pytałam o pracę, zostawiłam swoje informacje o sobie i miałam oczekiwać na telefon od Anthonego. Nie zauważyłam, że podałam mu zły numer telefonu i kompletnie zapomniałam swojego nowego adresu. Anthony próbował się ze mną skontaktować, ale bez skutku. Jedynie co wiedział, to że jestem z Polski i mieszkam ze znajomymi w dużym domu z biało-czerwoną flagą na Pacific Avenue. Z tą informacją, Anthony przeszedł całą ulicę Pacific szukając polskiej flagi i pytając się ludzi czy mnie znają. Nie mógł nawet wymówić mojego nazwiska. Przypadkiem natknął się na moją przyjaciółkę, która przekazała mi żebym ponownie skontaktowała się z właścicielem hotelu Coliseum Ocean Resort – wspomina romantyczne momenty Eva. Od tego czasu są nierozłączni.

W hotelu znajduje się basen, pizzeria, grille oraz pralki. Większość pokoi ma widok na ocean i w pełni wyposażoną kuchnię. Co roku pomieszczenia są odnawiane i unowocześniane. Na terenie resortu jest darmowy internet, z którego każdy może korzystać. Hotel jest bardzo popularny wśród rodzin. – Osoby, które zamawiają u nas wiele pokoi na rodzinne wakacje, otrzymują od nas „pizza party” na balkonie z widokiem na ocean – reklamuje Anthony.

Eva, która jest fotografem i grafikiem stara się unowocześniać i polepszać standard hotelu. Zaprojektowała wszystkie formularze, broszury, reklamy, stronę internetową. W tym roku, zaprojektowała program do rezerwacji i skomputeryzowała cały system w biurze. Wystawiła hotel na turystyczne strony internetowe, gdzie wszyscy mogą rezerwować pokoje online.

Pani Eva wniosła także do ośrodka „polski smak”, który przyciągnął klientelę o polskich korzeniach.

Coliseum Resort oferuje pracę dla studentów z wielu różnych miejsc, a w tym z Polski. Młodzi ludzie mogą uczyć się kultury amerykańskiej oraz etyki biznesu, a goście mogą zobaczyć, jak polscy uczniowie doceniają Amerykę i ciężko pracują. Anthony, który dzięki swojej żonie poznał jej rodaków cieszy się, że Polacy są w gronie gości ich ośrodka. – W Polakach cenię wartości rodzinne oraz patriotyzm. Widzę przed nami świetlaną przyszłość – mówi.

Wierzymy, że nasi klienci zasługują na wszystko co najlepsze, a my możemy im to zaoferować. Równocześnie zapewniamy, że pobyt u nas będzie niezapomnianym przeżyciem – dodaje Eva.

KMColiseum Ocean Resort
416 East Miami Ave.
Wildwood Crest, NJ 08260
609-729-4444, 1-866-SJBEACH

www.ColiseumOceanResort.com
coliseumoceanresort@comcast.net

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: