NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork dobre bo polskie Bajgle braci Rosen

Bajgle braci Rosen

31.08.2014, godz. 00:00
Bajgle braci Rosen
foto:

Na Greenpoincie powstało miejsce, które powinno zadowolić wszystkich amatorów świeżych i smakowitych bajgli. Przy 912 Manhattan Ave rozpoczął działalność sklep Bread Brother Bagel Cafe.

To trzeci z kolei, lecz pierwszy na Greenpoincie, sklep z bajglami, którego właścicielami są trzej bracia: Daniel, David i Jeremy Rosen. Rodzeństwo z polskimi korzeniami swój pierwszy lokal uruchomiło 3 lata temu na Williamsburgu. Teraz przyszedł czas na podbój polskiej dzielnicy.

- Nieprzypadkowo otwieramy kolejny lokal właśnie tutaj, gdyż jesteśmy firmą powstałą i działającą na Brooklynie, a Greenpoint to przyjazna dzielnica, która rozwija się bardzo szybko – uważa Daniel Rosen. - To dla nas niezwykle ekscytujący i ważny moment również z tego względu, że nasi pradziadkowie pochodzili właśnie z Polski. Mam nadzieję, że okoliczni Polacy rozsmakują się w naszych bajglach i chętnie będą nas odwiedzać – dodaje właściciel.

Patrząc na ruch jaki panuje w sklepie zaledwie kilka dni po jego otwarciu można być o to zupełnie spokojnym. Tym bardziej, że takiego lokalu z pewnością w polskiej dzielnicy jeszcze nie było. Choć popularne bajgle można kupić w wielu miejscach, to nigdzie indziej nie dostaniemy ich w takim wyborze. W menu jest ich tutaj ponad 30 rodzajów. Smakowite bułki wypiekane są oczywiście na miejscu. Oprócz tego w ofercie znajdziemy niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju kanapek, burgerów, omletów, zup, sałatek, a nawet potraw z grilla. Zaś spragnieni mogą posilić się świeżo wyciskanymi sokami, herbatą, no i oczywiście serwowaną na wiele sposobów kawą.  

Lokal czynny jest w tygodniu w soboty od 6 rano do 9 wieczorem, a w niedzielę od 6 do 6. Godziny otwarcia powinny więc zadowolić zarówno tych spieszących się rano do pracy, jak i osoby lubiące podjeść sobie o późniejszej porze.

- Nasz sklep to nie tylko bajgle, ale mamy dania praktycznie na każdą porę dnia. Serwujemy śniadania, lunche, obiady, jak i kolacje – podkreśla Daniel. W naszej ofercie mamy również duży wybór dań wegetariańskich i o niskiej zawartości tłuszczu. Same bajgle robione są z również z różnego rodzaju pieczywa, także ciemnego – dodaje.

Wszystkie potrawy można zamawiać na wynos, a ci którzy zdecydują się pozostać w lokalu mogą zająć miejsce przy jednym z kilku stolików. Spożywanie posiłków na miejscu ma również dodatkową zaletę, gdyż wtedy przez dużą kuchenną szybę można podejrzeć, jak wypieka się smakowite, greenpoinckie bajgle.tekst i zdjęcia Marcin Żurawicz


Bread Brother Bagel Cafe

912 Manhattan Ave

Brooklyn, NY 11222

Tel. 718-381-9200
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: