NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork co, gdzie, kiedy RADIO MARYJA W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE

RADIO MARYJA W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE

02.07.2013, godz. 20:38
Amerykańska Częstochowa
foto:

Już 7 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii, Rodzina Radia Maryja po raz XV spotka się na wspólnym pielgrzymowaniu. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to duchowo-kulturalna stolica Polonii na ziemi amerykańskiej.

Miejsce to jest szczególnie ważne dla Polaków, bowiem znane jest jako „Amerykańska Częstochowa" gdzie również posługują ojcowie Paulini. Wśród amerykańskiej Polonii wspólne pielgrzymowanie to już tradycja - akcentuje o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor oddziału TV Trwam w Chicago.

- Ta pielgrzymka ma zawsze miejsce w pierwszą niedzielę lipca. W tym roku gościem z Polski, który będzie celebrował uroczystą Mszę św. i wygłosi Słowo Boże będzie ks. bp Stefan Regmunt pasterz kościoła zielonogórsko-gorzowskiego - mówi o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00. Centralnym punktem spotkania będzie uroczysta Msza św. - informuje dyrektor oddziału TV Trwam w Chicago.

- O godz. 12.00 rozpoczniemy transmisję i nasze uroczystości, które będą transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja. Po przywitaniu wszystkich zorganizowanych grup - które licznie przybywają na tego typu spotkania - rozpocznie się koncert. Ten koncert organowy będzie w wykonaniu utalentowanego artysty, który ma zaledwie 12 lat. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy, aby wcześniej przybyć na te uroczystości do Amerykańskiej Częstochowy. Po koncercie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Stefana Regmunta; po Mszy św. odśpiewamy Apel Jasnogórski - informuje o. Zbigniew Pińkos CSsR.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: