NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork co, gdzie, kiedy Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Edwardem Bochnakiem Opowie o polskich śladach w Afryce

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Edwardem Bochnakiem Opowie o polskich śladach w Afryce

13.04.2013, godz. 18:05
 spotkanie z Edwardem Bochnakiem
foto:

Trudno znaleźć na mapie zakątek świata, do którego nie dotarliby polscy podróżnicy. Nawet na Czarnym Lądzie na zawsze zaznaczyliśmy swoją obecność. I właśnie o tym opowie nam Edward Bochnak podczas prezentacji pt. „Polskie ślady w Afryce”, która odbędzie się na Greenpoincie.

Organizatorem tego spotkania jest Polonijny Klub Podróżnika. – Będzie to premierowa relacja z wyprawy do serca Afryki, a dokładnie do masywu górskiego Rwenzori, uznawanego za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, które identyfikowane są z Górami Księżycowymi zaznaczonymi na mapie Ptolemeusza w II wieku naszej ery – mówi Jerzy Majcherczyk, prezes  Polonijnego Klubu Podróżnika. – Celem wyprawy było wejście na szczyty Tatra (4550 m) oraz Baker (4843 m) w 75 lat po tym, jak zostały one zdobyte przez dwóch polskich taterników: Tadeusza Bernadzikiewicza i Tadeusza Pawłowskiego. Było też i trzecie wejście na 3. najwyższy szczyt Afryki. Wyprawa zakończyła się sukcesem – Edek Bochnak stanął na trzech wierzchołkach i nakręcił ponad 10 godzin materiału filmowego, zrobił setki zdjęć. Sporą ich część a także krótki film zobaczymy w czasie multimedialnej prezentacji, na którą serdecznie zapraszamy – dodaje Majcherczyk. 

foto: archiwum PKP

Prezentacja odbędzie się w najbliższy czwartek 18 kwietnia o 7 pm w kawiarni przy kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie (184 Driggs Avenue). Donacja przy wejściu $7 (przewidziane zniżki dla młodzieży)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: