NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny

Prawnik Radzi

24.08.2014, godz. 15:17
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Teresa z Nowego Jorku: - Jestem już po egzaminie na obywatelstwo – czekam właśnie na datę przysięgi, ale sprawa się przedłuża. Chciałabym zacząć sponsorowanie mojej matki – czy muszę czekać na przysięgę, czy też mogę złożyć dokumenty już teraz?

Nie, nie może Pani. Dopóki nie otrzyma Pani certyfikatu naturalizacji, który dostanie Pani po złożeniu przysięgi, prawnie pozostaje Pani stałym rezydentem.


Czytelniczka z Brooklynu: - Jestem w USA nielegalnie od 7 lat. Do USA przyjechałam na wizie narzeczeńskiej. Krótko po ślubie moje małżeństwo się rozpadło i żadne dokumenty nie zostały złożone. Czy mogę zalegalizować swój status?

Przepisy regulujące wizy narzeczeńskie zezwalają na otrzymanie zielonej karty tylko na podstawie sponsorowania złożonego przez osobę, która sponsorowała Panią na wizę narzeczeńską. Zalecam konsultację z adwokatem imigracyjnym.


Kazimierz z Maspeth: - Mój brat ma zieloną kartę od wielu lat, ale ze względu na stan zdrowia prawie cały czas przebywa w Polsce. Czy Urząd Imigracyjny jest w stanie sprawdzić ile dni brat spędza w Polsce, jeśli brat ubiegałby się o obywatelstwo?

W większości przypadków, aby ubiegać się o obywatelstwo, należy przebywać w USA przez przynajmniej 2 i pół roku w ciągu ostatnich 5 lat. Jeśli brat nie spełnia tego warunku, nie może wystąpić o obywatelstwo. Podkreślam, że składanie fałszywych zeznań w Urzędzie Imigracyjnym może się skończyć deportacją i dożywotnim zakazem powrotu do USA. Ponadto mogę Pana zapewnić, że Urząd Imigracyjny jest w stanie zweryfikować nasze wjazdy i wyjazdy.


Andrzej z Queensu: - Miesiąc temu wylądowałem na Newarku, ale nie otrzymałam białej karteczki, którą zawsze dostawałem w przeszłości. Do kiedy mogę pozostać w USA?

Obecnie pasażerowie przylatujący do USA nie otrzymują formularzy I-94 (białych kartek), ponieważ wszystkie informacje są generowane automatycznie na podstawie informacji otrzymanych od linii lotniczych. W większości przypadków osoby, które przyjeżdżają do USA turystycznie, otrzymują automatycznie prawo pobytu w USA na okres 6-ciu miesięcy. Obecnie można uzyskać kopię swojej białej karki pod następującym adresem internetowym: www.cbp.gov/i94.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: