NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny

Polonia ma prawo!

25.01.2014, godz. 02:00
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne.

Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

l Mateusz z Borough Park: - Czy można się ubiegać o wizę pracowniczą, nie mając pełnego wykształcenia wyższego? Mam nieukończone studia magisterskie w Polsce oraz Associate Degree w USA.

- Przepisy regulujące wizy pracownicze H-1B mówią, że minimum wykształcenia, jakie trzeba posiadać, to Bachelor's Degree lub jego ekwiwalent. Tutaj pojawia się problem, dla osób wykształconych poza USA. Na przykład w Polsce nie ma dokładnego odpowiednika Bachelor's Degree - jest licencjat oraz magister. Magister praktycznie zawsze spełnia wymogi amerykańskiego Bachelor's Degree, ale licencjat nie zawsze. Ponadto za każdy brakujący rok studiów prawo imigracyjne zaliczy 3 lata doświadczenia zawodowego. Tak więc być może kombinacja Pana nieukończonego magistra oraz studiów w USA wraz z ewentualnym doświadczeniem zawodowym pozwoli otrzymać ekwiwalent Bachelor's Degree. W Pana przypadku należy skontaktować się z adwokatem imigracyjnym.

autor: Mec. Marcin Muszyński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: