NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Polonia ma prawo. Porady imigracyjne

Polonia ma prawo. Porady imigracyjne

20.02.2016, godz. 00:00
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji foto:

Mecenas Marcin Muszyński odpowiada na pytania imigracyjne Czyelników Sper Expressu USA.

Małgorzata z Nowego Jorku: - Jaki wpływ na szanse amnestii Obamy w Sądzie Najwyższym ma śmierć jednego z sędziów? Czy oznacza to, że sprawa może się nie odbyć lub opóźnić?
Antonin Scalia był sędzią o bardzo konserwatywnych poglądach, który opowiedział się między innymi po stronie kontrowersyjnego prawa przeciwko imigrantom uchwalonego w Arizonie. Sąd Najwyższy nie zmieni swojego kalendarza i decyzja w sprawie dekretu Obamy nadal spodziewana jest pod koniec czerwca. Decyzje sędziów pozostają zawsze niewiadomą i nie pozostaje nic innego jak tylko czekać do czerwca.

Joanna z Maspeth: - Czy po otrzymaniu przedłużenia statusu turystycznego można wystąpić o zmianę na status studencki?
Aby ubiegać się o zmianę statusu, trzeba być w USA legalnie. Teoretycznie może się zatem Pani ubiegać o zmianę statusu z turystycznego na studencki. Proszę jednak pamiętać, że musi Pani przedstawić ewidencję, że ma Pani intencje nieemigracyjne, czyli że ma Pani zamiar wrócić do Polski. W tego typu sprawach wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Wojciech z Ridgewood: - Czy to prawda, że sponsorowanie na zieloną kartę dla niewykwalifikowanych pracowników trwa mniej niż 5 lat?
Tak. Obecnie sponsorowanie na zieloną kartę przez pracodawcę trwa bardzo krótko, około 18 miesięcy. W praktyce obecnie każda kategoria sponsorowania pracowniczego trwa tak krótko, zarówno w przypadku sponsorowania osób z wykształceniem wyższym jak i osób nieposiadających żadnego wykształcenia.


Dorota ze Staten Island: - Zdałam egzamin na obywatelstwo, ale nie otrzymałam jeszcze wezwania na przysięgę. Czy może rozpocząć sponsorowanie matki, która jest obecnie w USA?
Nie. Tylko obywatel może sponsorować swoich rodziców. Obywatelem USA stanie się Pani w momencie złożenia przysięgi. Do tego czasu jest Pani nadal stałym rezydentem.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: