NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Mec. Marcin Muszyński

Mec. Marcin Muszyński

20.03.2015, godz. 20:17
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.


Radek z Queensu: - Czy to prawda, że na interview o zieloną kartę trzeba przynosić dodatkowe badania lekarskie?
- Osoby, które ubiegają się o zielone karty muszą załączyć imigracyjne badania lekarskie. Niedawno zmieniły się przepisy i obecnie badania tracą ważność po roku, dlatego, w przypadkach gdzie sprawa o zieloną kartę trwa dłużej niż rok, badania lekarskie trzeba powtórzyć.

Robert z Kew Garden: - Czy będąc nielegalnie można rozpocząć sponsorowanie pracownicze, tak aby przynajmniej otrzymać pozwolenie na pracę?
- Sponsorowanie na zieloną karę przez pracodawcę można rozpocząć będąc w USA nielegalnie. Proszę jednak pamiętać, że rozpoczęcie sponsorowania, a otrzymanie zielonej karty to nie to samo. Rozpoczynając sponsorowanie pracownicze nie otrzymamy pozwolenia na pracę, a co za tym idzie numeru Social Security. Pozwolenie na pracę przysługuje tym osobom, które mają już wniosek o zieloną kartę w toku, a do tego w większości przypadków trzeba być w USA legalnie.

Wiesława z Greenpointu: - Ile trzeba czekać od zawarcia ślubu, aby wystąpić o zieloną kartę?
- Teoretycznie można to zrobić tego samego dnia. Wiele osób jest mylnie przekonanych, że sprawa wygląda podejrzanie, jeśli występują o zieloną kartę zaraz po zawarciu związku małżeńskiego. W praktyce, aplikację na zieloną kartę składamy wtedy, kiedy spełniamy wszystkie warunki oraz kiedy posiadamy wszystkie wymagane dokumenty oraz ewidencję.

Kazimierz ze Staten Island: - Czy można wystąpić o obywatelstwo mając nieważną zieloną kartę? Jestem stałym rezydentem od 22 lat.
- Tak. Aby wystąpić o obywatelstwo, trzeba być stałym rezydentem. Wygaśnięta zielona nie powoduję, że przestajemy być stałym rezydentem. Mimo, że przepisy imigracyjne wymagają, aby stały rezydent posiadał ważną zieloną kartę, to w praktyce Urząd Imigracyjny zezwala na złożenie wniosku na obywatelstwo kiedy zielona karta jest nieważna.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: