NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - prawnik radzi

Marcin Muszyński - prawnik radzi

14.03.2015, godz. 13:16
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Rafał z Paterson, NJ: - Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat dekretu Obamy i kiedy cała sprawa może się wyjaśnić?
- Administracja prezydenta Obamy złożyła wniosek w trybie pilnym do sądu federalnego (5th Circuit) o uchylenie zakazu sędziego z Teksasu lub o ograniczenie mocy tego zakazu tylko do terytorium Teksasu. Odpowiedzi w sprawie tego wniosku możemy się spodziewać w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Proszę pamiętać, że strona, która przegra będzie mogła się odwołać do Sądu Najwyższego. Osobiście uważam, że jest duża szansa, że wnioski DAPA będą przyjmowane w maju, czyli zgodnie z planem.

Jerzy z Garfield, NJ: - Złożyłem wniosek o przedłużenie wizy turystycznej, ale otrzymałem odmowę, ponieważ wniosek został złożony kilka dni po terminie. Pani w agencji pokazała mi odcinek pocztowy, na którym widnieje stempel z datą – data ta jest ostatnim dniem, do którego mogłem przebywać w USA. Urząd Imigracyjny twierdzi, że wniosek został wysłany 5 dni po terminie. Jak mogę się odwołać od tej decyzji?
- Obawiam się, że padł Pan ofiarą niewiedzy agencji, która wysłała Panu wniosek do Urzędu Imigracyjnego. Prawo imigracyjne wyraźnie mówi, że nie liczy się data wysłania tylko data otrzymania wniosku przez Urząd Imigracyjny.

Stella z Nowego Jork: - Czy aby ubiegać się o obywatelstwo USA trzeba być w USA non stop przez 2 i pół roku?
- Nie. Prawo mówi, że jednym z warunków, które należy spełnić to fizyczna obecność w USA przez 2 i pół roku wciągu ostatnich 5 lat. Nie ma jednak obowiązku, aby ten pobyt był ciągły. W praktyce można spędzać na przykład pół roku każdego roku w Polsce i zakwalifikować się na obywatelstwo USA.

Ryszard z Brooklynu: - Jestem obywatelem USA i sponsoruję swoją żonę oraz jej nieletnie dziecko, które pochodzi z poprzedniego małżeństwa mojej żony. Do tej pory nie otrzymałem żadnych dokumentów z Urzędu Imigracyjnego w sprawie dziecka – przyszły tylko dokumenty dotyczące żony. Czy na dziecko nic nie przychodzi?
- Prawo imigracyjne wymaga, aby w Pana przypadku wysłać osobną aplikację na żonę oraz osobną na dziecko (zakładam, że dziecko nie ma ukończonych 18 lat). Innymi słowy trzeba złożyć dwa wnioski a nie jeden. Opłaty imigracyjne też trzeba uiścić podwójnie.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: