NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - prawnik radzi

Marcin Muszyński - prawnik radzi

07.02.2015, godz. 00:00
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Krzysztof z New Jersey: - W mediach cały czas słyszymy informacje, że amnestia prezydenta Obamy nie dojdzie do skutku. Czy można złożyć wnioski wcześniej, aby być pewnym, że wszystko zostanie złożone zanim amnestia upadnie?

Dekret prezydenta Obamy już wszedł w życie i obejmie wszystkich imigrantów, o których była mowa podczas ogłoszenia dekretu 20 listopada 2014 roku. Większość osób skorzysta z dekretu Obamy w maju 2015 oku, dlatego proszę uzbroić się w cierpliwość.

Michał z Nowego Jorku: - Czy to prawda, ze wizy pracownicze są dostępne dla osób, które są obecnie w Polsce?

Tak. O wizy H-1B można wystąpić zarówno z USA jak i z Polski. Przypominam, że wnioski można składać już 1 kwietnia, a pracę rozpoczniemy 1 października 2015 roku.

Roman z Woodhaven: - Czy można wystąpić o obywatelstwo USA, jeśli nie zarejestrowało się do wojska?

Tak, brak rejestracji do wojska nie jest przeszkodą w wystąpieniu o obywatelstwo USA. Muszę przyznać, że jest to dość powszechny problem wśród imigrantów. Jeśli ktoś nie zarejestrował się do wojska, ponieważ nie był świadomy takiego obowiązku, to należy załączyć odpowiednie wyjaśnienie oraz list z Selective Sevice.

Jadwiga z Brooklynu: - Czy można przedłużyć wizę turystyczną będąc w USA nielegalnie? Przyjechałam do USA 7 lat temu i pozostałam.

Aby przedłużyć status turystyczny należy być w USA legalnie. Istnieją pewne wyjątki, jeśli udowodnimy, że nasz nielegalny status jest skutkiem czynników, które były poza naszą kontrolą. Obawiam się jednak, że w Pani przypadku przedłużenie statusu jest niemożliwe.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: