NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - prawnik radzi

Marcin Muszyński - prawnik radzi

31.01.2015, godz. 18:02
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Andrzej z Williamsburga: - Jestem w USA nielegalnie, ale rozpocząłem sponsorowanie przez pracę prawie dwa lata temu. Do dzisiaj nie otrzymałem pozwolenia na pracę. Mój adwokat nie odbiera ode mnie telefonów. Czy można sprawdzić status mojej sprawy?
Proszę pamiętać, że rozpoczęcie sponsorowania przez pracę nie upoważnia Pana do otrzymania pozwolenia na pracę. Pozwolenie na pracę otrzymujemy po złożeniu wniosku na zieloną kartę (formularz I-485). Aby móc ten wniosek złożyć, w większości przypadków trzeba być w USA legalnie.

Grzegorz z Nowego Jorku: - Moja siostra ma zieloną kartę, która jest nadal ważna. Siostra od 3 lat jest w Polsce non-stop. Siostra bardzo chce przyjechać do USA na stałe. Czy można to zrobić?
Tego typu sprawy wymagają konsultacji z kompetentnym adwokatem imigracyjnym. Jeśli zielona kata jest nadal ważna, to teoretycznie siostra może przyjechać do USA. Najprawdopodobniej zielona karta zostanie zabrana na granicy, a siostra otrzyma skierowanie do sądu imigracyjnego, gdzie będzie miała okazje przedstawić powód tak długiej nieobecności w Stanach. Jest rzeczą bardzo ważną, aby siostra była przygotowana do rozmowy już na granicy, gdyż zeznania siostry będą potem przedstawione w sądzie.

Bożena z Nowego Jorku: - Czy na wizie studenckiej można pracować?
W większości przypadków praca jest zabroniona na statusie studenckim (F-1). Niektóre programy zezwalają na praktyki zawodowe, ale pracę można rozpocząć dopiero po otrzymaniu pozwolenia na pracę.

Czytelnik z Brooklynu: - Byłem aresztowany za kradzież w sklepie. Czy może to mieć wpływ na moją przyszła zieloną kartę? Moja dziewczyna jest stałym rezydentem.
Proszę natychmiast skontaktować się z adwokatem imigracyjnym, gdyż tego typu aresztowania mogą mieć katastrofalne konsekwencje. Proszę pamiętać, że aresztowanie a wyrok to dwie różne sprawy, dlatego teoretycznie jest szansa na uniknięcie konsekwencji imigracyjnych.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: