NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

06.12.2014, godz. 16:57
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Wojciech z Nowego Jorku: - Jestem na wizie J-1 od 2004 roku. Mam dwie córki urodzone w USA. Czy na podstawie dekretu otrzymam zieloną kartę czy tylko pozwolenia na pracę?

- Zakładam, że przyjechał Pan na wizie J-1, ale został Pan w USA dłużej niż przewidywał Pana program, gdyż jeśli nadal przebywa Pan w USA legalnie, to dekret Pana nie obejmie. Na podstawie dekretu otrzyma Pan pozwolenie na pracę. Jeśli chodzi o zieloną kartę, to sam dekret tego Panu nie daje. Ponieważ jednak przyjechał Pan na wizie J-1, może Pan rozpocząć sponsorowanie pracownicze i odebrać zieloną kartę w Polsce. Takie sprawy wymagają konsultacji.

Anna z Brooklynu: - Dlaczego Obama ominął studentów, którzy płacą za szkoły i utrzymują swój status? Wygląda na to, że nielegalnie imigranci mają preferencje!

- Jest rzeczą bezdyskusyjną, że dekret Obamy był decyzją polityczną, gdyż większość osób objętych dekretem ma tutaj swoje rodziny, które są potencjalnymi wyborcami. Jeśli chodzi o osoby na statusach F-1 to proszę pamiętać, że chodzenie do szkoły przez wiele lat bez planu legalizacji swojego pobytu jest zazwyczaj marnowaniem pieniędzy. Osoby, które są w USA legalnie mogą - w przeciwieństwie do osób objętych dekretem - otrzymać zieloną kartą na podstawie sponsorowania pracowniczego lub rodzinnego.

Tomasz z Maspeth: - Czy podróżując na dokumencie Advance Parole ma się pewność powrotu do USA – słyszałem różne opinie?

- Fakt, czy kwalifikujemy się na Advance Parole powinien ustalić kompetentny adwokat imigracyjny. Osoby, które się kwalifikują i otrzymają ten dokument z Urzędu Imigracyjnego zostaną wpuszczone do USA.

Jarosław z Queensu: - Jestem w USA od 2008 roku na wizie studenckiej. Otrzymałem pozwolenie na pracę i pracuję na tym pozwoleniu. Niestety, pozwolenie wygasło, a ja nadal pracuję. Obecnie przyszła już kolejka na zieloną kartę na podstawie sponsorowania rodzinnego. Mój adwokat powiedział, że albo zataję pracę albo nie otrzymam zielonej karty. Co Pan na to Panie mecenasie?

- Za kłamstwo na formularzach imigracyjnych grozi deportacja oraz dożywotni zakaz powrotu do USA. Nielegalne zatrudnienie nie jest tak samo surowo karane jak nielegalny pobyt. W takich przypadkach zieloną kartę można bez problemu odebrać w ambasadzie w Polsce.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: