NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

08.11.2014, godz. 18:40
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Antoni z Garfield, New Jersey: - Mój brat był w przeszłości aresztowany, ale sprawa została zamknięta bez żadnego wyroku. Adwokat kryminalny powiedział nam, że sprawa jest zamknięta i zapewniał nas, że nie będzie miała ona żadnych konsekwencji imigracyjnych. Brat nie wyjawił swojego aresztowania na aplikacji o obywatelstwo i dostał odmowę. Kto ma rację?

- Prawo imigracyjne jest relatywnie jasne w kwestii aresztowań oraz wyroków kryminalnych. Nieważne czy sprawa została umorzona, wymazana z rejestru czy w jakikolwiek inny sposób zostaliśmy uniewinnieni. Fakt, że byliśmy aresztowani MUSIMY wyjawić na aplikacji w urzędzie imigracyjnym. Jeżeli brat nie wyjawił faktu, że był aresztowany, to urząd imigracyjny słusznie wydał odmowę.Dariusz z Nowego Jorku: - Jesteśmy sponsorowani przez moją mamę. Moja córka niedługo skończy 21 lat, a przed nami jeszcze kilka lat czekania. Czy można wystosować jakieś pismo do urzędu imigracyjnego, aby córka mogła otrzymać dokumenty razem z nami?

- Niestety, urząd imigracyjny nie może wydać zielonej karty dopóki nie przyjdzie Państwa kolejka. Proszę pamiętać, że od naszego biologicznego wieku możemy odjąć okres, w trakcie którego nasza petycja była rozpatrywana przez urząd imigracyjny. Niestety, w wielu przypadkach nawet i to nie wystarcza. W Pana przypadku nie pozostaje nic innego jak tylko czekać aż przyjdzie Państwa kolej.Wiesława z Greenpointu: - Jestem w USA nielegalnie i mam możliwość rozpoczęcia sponsorowania przez pracodawcę. Wiem, że według obecnego prawa nie otrzymam zielonej karty, ale czy mogę liczyć przynajmniej na numer Social Security?

- Niestety, rozpoczęcie sponsorowania pracowniczego nie upoważnia do pozwolenia na pracę, a co za tym idzie to uzyskania numeru Social Security. Obawiam się, że musi Pani poczekać na zmianę w prawie imigracyjnym, która mam nadzieję niebawem stanie się faktem.Grzegorz z Middle Village: - Czy mając status studencki można pojechać do Polski?

- Zakładam, że pyta Pan o szanse powrotu, gdyż wyjechać z USA można zawsze. Proszę pamiętać, że aby wrócić do USA będzie musiał Pan wystąpić o wizę studencką w  ambasadzie USA w Polsce. Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dużo osób otrzymuje decyzje odmowne, gdyż ciężko jest im przekonać urzędnika w ambasadzie odnośnie ich nieimigracyjnych intencji. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób, które spędziły w USA na statusie studenckim wiele lat. W takiej sytuacji zalecam konsultację z adwokatem imigracyjnym.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: