NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

20.09.2014, godz. 10:25
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Andżelika z Ozone Park: - Czy aby zakwalifikować się na DACA, trzeba spełnić wszystkie warunki? Ja przyjechałam do USA pod koniec 2007 roku.

- Niestety, aby się kwalifikować, wszystkie warunki muszą zostać spełnione, między innymi przyjazd do USA musiał mieć miejsce 15 czerwca 2007 roku lub wcześniej.

Jędrzej z Brooklyn: - Ile trzeba mieć lat, aby wystąpić o obywatelstwo USA?

- Aby złożyć wniosek na obywatelstwo USA na podstawie naturalizacji należy mieć ukończone 18 lat. Proszę jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach obywatelstwo można odziedziczyć po rodzicach. W takich przypadkach odpowiedni wniosek do Urzędu Imigracyjnego można złożyć przed 18 rokiem życia.

Konrad z Greenpointu: - Mam rozpoczęte sponsorowanie na zieloną kartę. Mój adwokat nie złożył wniosku do urzędu imigracyjnego, kiedy przyszła moja kolejka. Teraz daty się cofnęły i mój wniosek został odesłany z powrotem. Czy mogę otrzymać pozwolenie na pracę, gdyż chodzenie do szkoły językowej jest coraz bardziej kosztowne?

- Obawiam się, że musi Pan poczekać, aż ponownie przyjedzie Pana kolejka. Obecne przepisy imigracyjne zezwalają na wystąpienie o pozwolenie na pracę dopiero w momencie złożenia wniosku o zieloną kartę (I-485). Na pocieszenie mogę powiedzieć, że w ostatnim miesiącu kolejka przesunęła się do przodu o 6 miesięcy.

Kinga z Nowego Jorku: - Czy można otrzymać zieloną kartę, jeśli w przeszłości było się karanym za posiadanie narkotyków? Mój chłopak w przeszłości miał taki problem.

- Jakiekolwiek aresztowania są bardzo poważną sprawą i zanim jakakolwiek aplikacja zostanie wysłana do Urzędu Imigracyjnego należy skonsultować się z adwokatem imigracyjnym. Posiadanie narkotyków to jedno z poważniejszych wykroczeń i konsekwencje są często tragiczne i oznaczają dożywotni zakaz otrzymania zielonej karty oraz deportację. Wszystko zależy od tego, jaki narkotyk posiadał Pani chłopak oraz w jakiej ilości. Istnieją pewne wyjątki związane na przykład z posiadaniem małych ilości marihuany, ale podkreślam, że sprawę należy skonsultować z adwokatem imigracyjnym.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: