NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

14.09.2014, godz. 17:25
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Czytelnik z Nowego Jorku: - Obama nie dotrzymał słowa i żadnej amnestii nie ma – można się było tego spodziewać. Tylko naiwni liczyli na jakiś cud. Czy to koniec?

Niestety prezydent Obama nie dotrzymał danego słowa i wybrał interes polityczny (tak przynajmniej oceniane jest jego posunięcie) senatorów ubiegających się o reelekcję. Czy to jest już koniec, tego nie wie nikt poza prezydentem. Mi osobiście nie pozostaje nic innego jak tylko informowanie czytelników o bieżących wydarzeniach w tej sprawie.


Magdalena z Ridgewood: - Chciałabym zmienić swoje nazwisko podczas ubiegania się o obywatelstwo. Czy jest jakiś formularz, aby to uczynić i czy jest za to pobierana dodatkowa opłata?

Nazwisko może Pani zmienić ubiegając się o obywatelstwo USA i nie ma osobnego formularza, aby to uczynić. Informacje o zmianie nazwiska podajemy na formularzu N-400 i nie wiąże się z tym żadna dodatkowa opłata.


Roman z Queensu: - Mój ojciec przesiedział wizę turystyczną o 5 lat. Od 9 lat jest w Polsce. Czy ja jako obywatel USA mogę go sponsorować?

Tak, może Pan ojca sponsorować, ale proszę pamiętać, że ojciec jest objęty 10-letnim zakazem powrotu do USA, który liczony jest od daty wyjazdu z USA. Sponsorowanie można zacząć wcześniej, tak aby cały proces zakończył się w tym samym czasie co koniec 10-letniej kary. Zakładam oczywiście, że Pana ojciec nie jest objęty innymi zakazami przyjazdu do USA.


Wojciech z Astori: - Słyszałem, że zmieniły się przepisy dla małżonków osób służących w amerykańskiej armii. Moja żona była w armii, ale po odbyciu służby w Iraku została zwolniona do cywila. Czy coś dla mnie można zrobić?

Podaje Pan zbyt mało szczegółów, ale podejrzewam, że żona jest obywatelem USA, a Pan przyjechał do USA nielegalnie, czyli przez „zieloną granicę”. Jeśli takt, to nowe przepisy mogą pomóc Panu w otrzymaniu zielonej karty na podstawie małżeństwa i brak legalnego wjazdu zostanie Panu „darowany”. W tym wypadku wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: