NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński. Prawnik Radzi. Polonia

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi. Polonia

03.01.2015, godz. 00:00
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Gabriela z Brooklynu: - Czy warunki dekretu Obamy trzeba spełnić w dniu jego ogłoszenia, czy przepisy zaczną obowiązywać w przyszłości. Ja spełniam wszystkie warunki, czyli mam dziecko urodzone w USA, ale 5 lat pobytu upłynie dopiero w październiku 2015 roku.

- Aby zakwalifikować się na dekret Obamy, należało spełnić wszystkie warunki z dniem ogłoszenia dekretu, czyli 20 listopada 2014 roku. Obecny dekret nie działa w nieskończoność, czyli w przypadku Pani fakt, że spełni Pani pewne kryteria w przyszłości nie upoważnia Panią do skorzystania z obecnego dekretu, ponieważ nie spełniała Pani wszystkich wymogów z dniem 20 listopada 2014 roku.


Czytelnik z Nowego Jorku: - Jestem w USA 15 lat, mam zapłacone wszystkie podatki, jestem niekarany, niestety nie możemy mieć dzieci. Nadmienię, że małżeństwem jesteśmy od 8 lat. Czy dla nas dekret prezydenta otwiera nowe możliwości?

- Niestety, dekret Obamy Pana nie obejmuje. W Pana przypadku nie pozostaje nic innego niż nadzieja, że w niedalekiej przyszłości zmieni się prawo tak, aby mógł Pan zalegalizować swój status.


Jan z Maspeth, NY: - Czy zmieniły się zasady sponsorowania pracowniczego? Jestem nielegalnie i wiem, że w przeszłości nie można było się sponsorować?

- W sponsorowaniu pracowniczym nic się nie zmieniło od wielu lat, dlatego radzę umówić się na konsultację z adwokatem imigracyjnym. Sponsorowanie pracownicze może rozpocząć praktycznie każdy. Proszę jednak pamiętać, że samo rozpoczęcie sponsorowania nie upoważnia Pana do otrzymania pozwolenia na pracę oraz do numeru Social Security. Proszę również pamiętać, że w większości przypadków, obecne prawo nie pozwala wystąpić o zieloną kartę osobom, które przebywają w USA nielegalnie.


Kazimierz z Greenpointu: - Czy wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu przekreśla moją szansę na amnestię Obamy?

- Jeśli był Pan kiedykolwiek aresztowany, proszę nie składać żadnych wniosków do Urzędu Imigracyjnego bez uprzedniej konsultacji z adwokatem imigracyjnym. W przypadku wyroków za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu, sprawa jest bardzo poważna, jeśli chodzi o ubieganie się o „amnestię” Obamy. Generalnie wyrok za jazdę po wpływem alkoholu przekreśla szanse na otrzymanie pozwolenia na pracę, ale wszystko zależy od okoliczności popełnionego przestępstwa. Tak jak wspomniałem wskazana jest więc konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: