NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

20.06.2015, godz. 14:18
Marcin Muszyński
foto: SE.pl

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Zenon z Greenpointu: - Czy są jakieś nowe wiadomości w sprawie amnestii prezydenta Obamy?

- Na początku lipca zostanie ustalony skład sędziowski w 5th Circuit, aby rozpatrzyć pozew administracji prezydenta Baracka Obamy, w którym Biały Dom zarzuca Republikanom, że pozew przeciwko prezydentowi jest niezgodny z konstytucją USA. Jeśli sąd apelacyjny przyzna rację prezydentowi, jest wielce prawdopodobne, że dekret Obamy zostanie przywrócony w trybie natychmiastowym.

 

Romuald z Manhattanu: - Chciałbym zmienić swoje nazwisko ubiegając się o obywatelstwo USA. Czy z tym procesem związane są dodatkowe opłaty?

- Nie. Zmieniając swoje nazwisko podczas ubiegania się o obywatelstwo USA nie ponosi Pan żadnych dodatkowych opłat.

 

Agnieszka z Garfield, NJ: - Jestem w USA od 1996 roku. Mam dziecko, które jest obywatelem USA. Mój adwokat twierdzi, że będąc w USA więcej niż 10 lat przysługuje mi zielona karta. Czy to prawda?

- Nie. Sam pobyt w USA dłuższy niż 10 lat nie upoważnia do otrzymania zielonej karty. Gdyby tak było, nie potrzebna byłaby reforma imigracyjna – wystarczyłoby odczekać 10 lat i wystąpić o zielona kartę.

 

Lucyna z Glenadale: - Otrzymałam zieloną kartę przez małżeństwo z obywatelem USA. Ślub miał miejsce 20 lat temu. Czy ubiegając się o obywatelstwo USA muszę udowodnić, że jestem nadal w związku z moim mężem?

- Nie. W Pani przypadku nie jest konieczna ewidencja prawdziwości związku małżeńskiego. Wystarczy dowód, że spełnia Pani minimum dotyczące liczby dni spędzonych w USA oraz pozostałe kryteria ubiegania się o obywatelstwo USA.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: