NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

23.05.2015, godz. 18:48
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Mikołaj z Nowego Jorku: - Jestem w USA nielegalnie, przyjechałem do USA przez Meksyk. Obecnie mam 28 lat. Bardzo dawno temu moja mama była w USA i otrzymała obywatelstwo, ale w USA mieszkała bardzo krótko, po czym wróciła do Polski. Czy moja mama może mnie sponsorować będąc w Polsce?
- Zanim rozważy Pan sponsorowanie rodzinne przez mamę, należy sprawdzić czy nie otrzymał Pan obywatelstwa USA automatycznie. Na podstawie informacji zawartych w Pana pytaniu, jest wielce prawdopodobne, że jest Pan obywatelem USA – zalecam konsultację z adwokatem imigracyjnym.

Czytelnik, Brooklyn: - Czy można wystąpić o status studencki po otrzymaniu przedłużenia statusu turystycznego?
- Jest to teoretycznie możliwe, ale proszę pamiętać, że jednym z warunków zatwierdzenia naszego wniosku, jest przekonanie Urzędu Imigracyjnego, że nasz pobyt w USA będzie tymczasowy oraz, że wrócimy do Polski po zakończeniu szkoły. W Pana przypadku ubiegając się o przedłużenie statusu turystycznego już raz zapewniał Pan Urząd Imigracyjny, że po 6 miesiącach Pan wróci. Plany mogą się oczywiście zmienić, ale musimy kierować się zdrowym rozsądkiem.

Rafał z Queensu: - Przebywam w USA od 2008 roku na statusie studenckim. Składałem wniosek o wizę pracowniczą H-1B, ale nie zostałem wylosowany. Czy mój status studencki się zmienił? Jakie obecnie są szanse legalizacji pobytu?
- Pana status F-1 się nie zmienił, pod warunkiem, że nadal uczęszcza Pan do szkoły i ma Pan ważny formularz I-20. Wiza pracownicza jest bardzo ciężka do uzyskania ze względu na ogromna liczbę chętnych, dlatego w Pana przypadku najrozsądniej jest znaleźć pracodawcę, który rozpocznie sponsorowanie na zieloną kartę. Przypominam, że obecnie tego typu sponsorowania trwają około roku.

Ewa z Long Island: - Czy można mieć dwa sponsorowania w toku. Jestem sponsorowana przez moją matkę, która ma obywatelstwo USA od 3 lat. Niedawno mój pracodawca zaoferował, że może mnie sponsorować na zieloną kartę. Czy ewentualne sponsorowanie przez pracę będzie miało wpływ na sponsorowanie przez moją mamę?
- Prawo imigracyjne nie ustala limitu sponsorowań, jakie można mieć w toku. Innymi słowy sponsorowanie rodzinne jest zupełnie niezależne od sponsorowania przez pracodawcę i jedno drugiego nie wyklucza. Nawet jeśli z jakiegoś powodu jedno ze sponsorowań zakończy się niepomyślnie, nie ma to wpływu na drugie sponsorowanie.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: