NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

16.05.2015, godz. 14:47
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Roman, Brooklyn: - Co by się stało, gdybym otrzymał odmowę przedłużenia mojej wizy turystycznej?

- Decyzja o przedłużenie statusu w większości przypadków przychodzi pocztą po dacie, do kiedy mogliśmy legalnie przebywać w USA. Jeśli decyzja będzie negatywna, następnego dnia po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi, będzie Pan w USA nielegalnie, a Pana wiza turystyczna staje się nieważna. Oznacza to, że aby ponownie przyjechać do USA, będzie Pan musiał wystąpić o nową wizę. Przypominam również, że obowiązują kary powrotu do USA za nielegalny pobyt.

 

Kamil z Greenpointu: - Mam rozpoczęte sponsorowanie przez brata w 2012 roku, jednak do tej pory nie otrzymałem pozwolenia na pracę. Kiedy mogę się go spodziewać?

- Rozpoczęcie sponsorowania nie upoważnia do otrzymania pozwolenia na pracę. W Pana przypadku sponsorowanie będzie trwało jeszcze około 9 lat i dopiero na ostatnim etapie będzie można wystąpić o pozwolenie na pracę, pod warunkiem, że będzie Pan spełniał wszystkie konieczne wymogi.

 

Anna z Glendale: - W 1995 roku zostałam zawrócona z granicy, ale wróciłam kilka lat później przez Meksyk. Obecnie mój mąż ma szansę na sponsorowanie przez pracę – on jest nielegalnie, ale obejmuje go paragraf 245(i). Czy ja otrzymam zieloną kartę razem z mężem?

- Jest to teoretycznie możliwe, ale aby poznać szczegóły sprawy trzeba wyciągnąć kopię Pani teczki, w której zawarty będzie incydent z Pani zawrócenia lub deportacją. Ponadto należy upewnić się, że Pani mąż jest rzeczywiście objęty paragrafem 245(i).

 

Paulina z Long Island: - Czy rozpoczynając sponsorowanie na zieloną kartę trzeba od razu pracować u sponsora?

- Nie. Sponsorowanie na zieloną kartę przez pracodawcę opiera się na ofercie przyszłego zatrudnienia. Proszę również pamiętać, że nie mając pozwolenia na pracę, nie można pracować w USA, czyli nie można pracować u sponsorującego pracodawcy. Przypominam, że rozpoczęcie sponsorowania nie zmienia naszego statusu w USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: