NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

06.03.2015, godz. 20:36
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Grzegorz z Nowego Jorku: - Przyjechałem do USA 7 lat temu – spełniam wszystkie warunki dekretu Obamy z wyjątkiem dzieci. Czy dekret może mi pomóc?
- Niestety, warunkiem koniecznym dekretu prezydenta Obamy jest posiadanie dziecka, które jest obywatelem USA lub stałym rezydentem.

Czytelnik z Greenpointu: - Jestem z żoną w USA od dwóch lat, ale przyjechaliśmy do USA przez zieloną granicę. Czy istnieje szansa na otrzymanie zielonej karty?
- Osoby, które są w Państwa sytuacji mają bardzo ograniczone możliwości legalizacji swojego statusu, gdyż w większości spraw o zieloną kartę warunkiem podstawowym jest legalny wjazd do USA. Oczywiście każdy przypadek jest inny i istnieją wyjątki jak na przykład paragraf 245(i). W celu uzyskania kompletnej analizy Pana sytuacji, wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Michał z Brooklynu: - Słyszałem, że osoby na statusach H-4 będą mogły otrzymać pozwolenie na pracę. Czy można poprosić o szczegóły?
Zmiany dotyczą małżonków osób, które przybywają na wizach pracowniczych H-1B. Od 26 maja 2015 osoby, które przebywają w USA na statusach H-4 będą mogły wystąpić o pozwolenia na pracę. Warunkiem jest zatwierdzony wniosek I-140 złożony w imieniu małżonka na statusie H-1B lub przebywanie w USA na statusie H-4 od ponad 6 lat.

Wojciech z Long Island: - Czy możliwe jest sponsorowanie na zieloną kartę przez pracę, jeśli pracownik przebywa w Polsce?
- Tak. Pierwsze dwa etapy sponsorowania przez pracodawcę, czyli Departament Pracy (PERM) oraz formularz I-140 przebiegają identycznie dla osób przebywających w USA jak i dla tych, którzy są w Polsce. W Pana przypadku ostatni etap, czyli aplikacja o zieloną kartę, będzie miał miejsce w ambasadzie USA w Warszawie.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: