NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka prawnik radzi Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

28.02.2015, godz. 14:07
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Bogumił z Nowego Jorku: - Wygląda na to, że sędzia cofnął dekret Obamy i możemy spodziewać się deportacji. Czy osoby, które złożyły wnioski na DAPA z 2012 roku powinny się martwić? Moje dzieci otrzymały pozwolenia na pracę i boimy się je odnowić.
- Dekret prezydenta Obamy o wstrzymaniu deportacji jest nadal aktualny. Oznacza to, że osoby, które spełniają warunki dekretu nie mogą być z USA deportowane. Nakaz sędziego z Teksasu wstrzymał jedynie przyjmowanie wniosków przez Urząd Imigracyjny, a co za tym idzie, wydawanie pozwoleń na pracę. Proszę również pamiętać, że nakaz sędziego z Teksasu nie dotyczy DAPA z 2012 roku. Nie ma Pan powodu do obaw i pozwolenia na pracę dla Pańskich dzieci zostaną odnowione.

Konrad z Boro Park: - Czy można wystąpić o wizę pracowniczą H-1B nie mając wykształcenia wyższego?
Aby zakwalifikować się na wizę pracowniczą H-1B należy posiadać ekwiwalent amerykańskiego „bachelor’s degree”. Prawo imigracyjne zezwala zastąpić każdy brakujący rok studiów 3 latami doświadczenia zawodowego. W praktyce trzeba udokumentować 12 lat doświadczenia zawodowego, aby Urząd Imigracyjny uznał nasze doświadczenie zawodowe, jako ekwiwalent wykształcenia wyższego. Jest to trudne, ale teoretycznie możliwe.

Wiesława z Dolnego Brooklyn: - Mój mąż ma wizę H-1B, a ja przebywam obecnie na statusie H-4. Czy jest jakaś możliwość podjęcia legalnej pracy w USA?
- Przepisy dotyczące wiz pracowniczych, a zwłaszcza osób przebywających na statusach H-4, zmieniają się w maju 2015 roku. Według nowych przepisów, jeśli Pani mąż będzie miał zatwierdzony wniosek I-140 lub jeśli przebywacie Państwo na statusach H-1B / H-4 ponad 6 lat, to będzie mogła Pani wystąpić o pozwolenia na pracę mając status H-4.

Lidia z New Jersey: - Czy można złożyć wniosek o przedłużenie wizy turystycznej będąc już nielegalnie?
- Wszystko zależy od okoliczności oraz od okresu nielegalnego pobytu. Prawo imigracyjne zezwala na przedłużenie statusu turystycznego nawet, jeśli nasz status już wygasł pod warunkiem, że udowodnimy, iż zwłoka ta była spowodowana czynnikami „poza naszą kontrolą”. Przykładem może być nagła hospitalizacja lub inne okoliczności, nad którymi nie mamy wpływu. Ważnym jest, aby odpowiedni wniosek wysłać jak najszybciej, tak aby okres nielegalnego pobytu został ograniczony do minimum.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: