CHICAGO Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie
USA chicago dobre bo polskie Dobre, bo polskie. Davicto Studio, czyli filmowanie z prawdziwą pasją

Dobre, bo polskie. Davicto Studio, czyli filmowanie z prawdziwą pasją

05.04.2013, godz. 17:43
Arkadiusz Dziubek
foto:

Dać klientowi niepowtarzalną i najpiękniejszą pamiątkę na całe życie – to jedna z ważniejszych domen Arkadiusza Dziubka, właściciela Davicto Studio, który zainteresował się wideofilmowaniem jeszcze jako młody chłopak w Polsce. Przez lata kamera i robienie za jej pomocą filmów stało się jego pasją, która go pochłonęła i przywiózł ją ze sobą do Chicago, gdzie zrealizował swoje marzenie, otwierając studio i filmując najważniejsze wydarzenia z życia Polaków mieszkających w Wietrznym Mieście.

Oficjalnie Davicto Studio – nazwa powstała z połączenia imion dzieci Arka: Davida i Victorii – rozpoczęło działalność w 2008 roku, ale tak naprawdę wszystko zaczęło się dużo wcześniej... Kiedy to w latach 90. Arkadiusz Dziubek dostał w prezencie od rodziców swoją pierwszą kamerę wideo.

– Zacząłem się interesować realizacją krótkich filmików z różnych imprez rodzinnych. Pamiętam, jak w tamtych czasach robiłem montaż na dwóch odtwarzaczach wideo, podkładając muzykę z podłączonego miksera. Wszystko po to, by te amatorskie filmy wyglądały bardziej atrakcyjnie. Do tej pory przechowuję w swoim archiwum taki film z moich 18. urodzin – wspomina właściciel Davicto Studio.

Kiedy w 2000 roku przyjechał do USA, musiał na moment odłożyć swoje hobby na drugi plan, ale nie do końca. – Chciałem pokazać rodzinie w Polsce, jak wygląda życie w Stanach, robiłem więc krótkie filmy i wysyłałem im – mówi Arkadiusz.

W 2003 roku Arek ożenił się ze swoją ukochaną Kamilą. Ich ślub był oczywiście filmowany... – Zainteresowała mnie praca kamerzysty, który filmował nasze wesele i efekt końcowy w postaci DVD, jakie otrzymałem. Od tamtej pory zacząłem coraz bardziej interesować się techniką filmowania i montażu – wyznaje. – Ta przygoda i zarazem zabawa zaczęła się coraz bardziej pogłębiać, ale dalej w kręgu moich rodzinnych projektów filmowych. Niemniej jednak kupowałem coraz bardziej zaawansowany sprzęt wideo i programy komputerowe. W 2008 roku zrealizowałem film z naszych wakacji wyglądający już profesjonalnie. Kiedy całą rodziną go obejrzeliśmy, moja żona namówiła mnie, żebym zajął się wideofilmowaniem na poważnie. Tak naprawdę za jej namową podjąłem decyzję o zakupie w pełni profesjonalnego sprzętu, otwarciu studia i oferowaniu usług w postaci filmowania różnych imprez okolicznościowych – wspomina Arek.

Na początku zrealizował projekt z uroczystości chrztu św. syna kuzynów. Ten film zrobił wśród jego znajomych ogromne wrażenie i był początkiem w realizowaniu swoich marzeń z zakresu wideofilmowania.

Realizując filmy na różnych przyjęciach, zaczął poznawać ludzi z różnych branż, którzy zaczęli go polecać swoim klientom i znajomym, bo doceniają jego pasję i profesjonalizm.

– Jedno jest pewne, tego rodzaju pracę musi się kochać, trzeba poświęcać wiele godzin na tworzenie nowych pomysłów i zdobywać coraz większe doświadczenie, gdyż każdy projekt to indywidualne wyzwanie. Choć wydaje się, że plan jest zazwyczaj ten sam, to scenariusz pisze życie i nie ma mowy o pracy schematycznej – wyznaje Arek.

Szef Davicto Studio przyznaje, że rynek chicagowski jest dość obfity, jeżeli chodzi o branżę wideo oraz foto i klienci mają dość duży wybór, a zarazem ich wymagania coraz bardziej wzrastają.

– Dlatego chcąc sprostać temu wyzwaniu, poszukuję coraz to lepszej techniki i sprzętu, bo tego oczekują klienci od profesjonalnego studia, aby zorganizowana przez nich impreza pozostała najpiękniejszą i niepowtarzalną pamiątką na całe życie – mówi właściciel Davicto Studio. Arek, spotykając się na rozmowie z klientami, stara się dowiedzieć, co tak naprawdę lubią i jak sobie wyobrażają swój film z uroczystości.

– Najważniejsze jest, by trafić w gust klienta i przy okazji zaoferować konkurencyjną cenę. Chcę, by mieli pewność, że wybrali najlepiej i byli zadowoleni, bo satysfakcja klienta jest dla mnie najważniesza. Dlatego Davicto Studio oferuje usługi najwyższej jakości w zakresie filmowania różnego rodzaju uroczystości, zaczynając od ślubów, chrztów, komunii, kończąc na przyjęciach urodzinowych. Realizuję również filmy reklamowe oraz reportaże z koncertów. Po zakończeniu projektu mój klient otrzymuje film na płytach DVD oraz Blu-ray w systemie amerykańskim NTSC lub polskim PAL – mówi na koniec Arek.

MR


Arkadiusz Dziubek 847-774-8516, www.DAVICTO.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: