CHICAGO Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie
USA chicago co, gdzie, kiedy Bal na rzecz dzieci

Bal na rzecz dzieci

18.01.2014, godz. 02:00
Bal na rzecz dzieci
foto:

Przed mieszkającą w Nowym Jorku i okolicach Polonią taneczna impreza ze szczytnym celem w tle. Tym razem mowa o kolejnej edycji Balu Walentynkowego organizowanego przez Children's Smile Foundation, podczas którego zbierane będą pieniądze na rzecz potrzebujących dzieci.

Już od 13 lat Fundacja Uśmiech Dziecka pomaga najmłodszym, którzy zostali pokrzywdzeni przez los, a już po raz 11. organizuje bal. W tym roku zbierane będą fundusze dla dwojga chorych dzieci z Polski. Dochód zostanie przekazany na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. - Piotruś Pierchała (9 lat) cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec niedowidzi, jest opóźniony w rozwoju. Wymaga stałej, codziennej opieki oraz dodatkowych zajęć ortopedycznych i logopedycznych. Z kolei Sandra Opat (10 lat) urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną rdzeniową i wodogłowiem. Dziewczynka niebawem przejdzie operację. Fundacja pragnie zebrać fundusze na zakup specjalnego wózka dla niej. Rodzice dziewczynki proszą również o pomoc w opłaceniu zajęć rehabilitacyjnych po operacji - mówi Joanna Mrzyk z Children's Smile Foundation.

"Piotrusia wychowuję sama. Nie jestem w stanie z własnych środków zapewnić dziecku intensywnej, kosztownej rehabilitacji, której tak bardzo potrzebuje. Ze względu na złożoną niepełnosprawność dziecka nie mogę pracować zawodowo. Opieka nad Piotrusiem pochłania cały mój czas.

Ponadto opiekuję się niepełnosprawną (głuchoniemą), starszą, schorowaną

mamą" - napisała Olga Zawadzka-Pierchała, mama Piotrusia.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby innych i licznie weźmy udział w dorocznym Balu Walentynkowym. Honorowymi gośćmi imprezy będą Elżbieta i Dariusz Knapikowie, właściciele firmy VDK Restoration Inc oraz Victoria Consulting & Development LLC. - Podczas balu prezes fundacji Artur Dołęga wręczy im szczególne wyróżnienie za zasługi nie tylko dla fundacji, ale przede wszystkim dla szeroko rozumianego dobra dzieci w Polsce i dzieci polonijnych w Stanach Zjednoczonych - mówi Joanna Mrzyk.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas balu przewidziano wiele niespodzianek, między innymi przed gośćmi zaprezentuje się utalentowana Victoria, córka państwa Knapików, która wystąpi ze swoim repertuarem wokalnym. Akompaniować uzdolnionej Victorii będzie Piotr Plaskota. Fundacja Uśmiech Dziecka wyda specjalny journal, w którym będzie można zamieścić dedykację lub reklamę. Bilety w cenie $120 można rezerwować w biurze Fundacji Uśmiech Dziecka (tel.: 718-894-6443, e-mail: info@childrenssmilefoundation.org).

Bal już 8 lutego w LEONARD'S PALAZZO, 555 Northern Blvd, Great Neck, NY 11021.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: